ZAĆMA- przed i po zabiegu

Warunkami podjęcia leczenia operacyjnego w klinice są:
1. Pozytywna kwalifikacja lekarza okulisty i dostarczenie zleconych dodatkowych badań np.: pole widzenia, USG, badanie komórek śródbłonka, OCT, UBM.

Po wizycie kwalifikacyjnej u lekarza okulisty, pacjent zapisuje się na wizytę
do lekarza anestezjologa osobiście lub telefonicznie tel.(22) 710 33 33

2. Pozytywna kwalifikacja lekarza anestezjologa.
3. Ustalenie terminu operacji (po wizycie u lekarza anestezjologa).

Przed ustalonym terminem operacji należy:
1. Odstawić na 5 dni przed operacją takie leki, które w składzie posiadają kwas acetylosalicylowy (ASA).
2. Pacjenci przyjmujący leki z grupy antagonistów wit. K powinni odstawić te leki na 5 dni przed operacją i w tym czasie przyjmować zastrzyki z heparyny drobnocząsteczkowej.

UWAGA: Rano w dniu operacji proszę nie wykonywać zastrzyku z heparyny drobnocząsteczkowej (Clexan, Fraksyparyna), zastrzyk ten należy zrobić tego dnia wieczorem.

W przeddzień zabiegu  należy skontrolować wskaźniki krzepnięcia – INR i APTT i z wynikami tych badań (oryginał i ksero) zgłosić się na operację.
3. Pozostali pacjenci, wymagający specjalnego przygotowania będą informowani o postępowaniu przedoperacyjnym podczas wizyty u anestezjologa.

4.Zlecone przez lekarza okulistę krople należy zapuszczać do obu oczu przez dwa dni przed operacją oraz w dniu zabiegu rano wg przekazanego przez lekarza schematu.

Kropli przeciwjaskrowych  (jeśli pacjent je stosuje) nie wolno odstawić.

5.Jeżeli w ciągu 2 tygodni poprzedzających zabieg wystąpi opryszczka, katar lub inna infekcją operacja nie odbędzie się. Prosimy o kontakt z naszą placówką w celu ustalenia nowego terminu operacji.

6. PROSZĘ NIE ODSTAWIAĆ LEKÓW PRZYJMOWANYCH PRZEWLEKLE NA SERCE I NADCIŚNIENIE TĘTNICZE

W przeddzień operacji: Kąpiel całego ciała i mycie włosów.

W dniu operacji:
1. Pacjent pozostaje na czczo przez minimum 6 godzin przed operacją (nie jeść śniadania, przyjmowane leki popić minimalną ilością wody).
   Pacjenci, którzy mają termin zgłoszenia się do kliniki po godz. 12:00 mogą do godz. 8:00 rano zjeść śniadanie i potem pozostają na czczo.
2. Należy przyjąć przewlekle stosowane leki internistyczne wg ustalonego z anestezjologiem schematu oraz zabrać stosowane leki ze sobą do kliniki.
3. Prosimy o zgłoszenie się na operację bez makijażu, pomalowanych paznokci i biżuterii.
4. Prosimy o przyniesienie kapci, pacjent otrzymuje ubranie szpitalne, które zakłada na bieliznę.
5. Czas pobytu pacjenta w klinice wynosi od 5 do 8 godzin.
6. Po operacjach okulistycznych pacjent może jeść i pić, dlatego proponujemy, aby zabrać ze sobą coś lekkiego do jedzenia (owoc, kanapka).
7. Po zabiegu pacjent opuszcza klinikę w towarzystwie osoby dorosłej i zgłasza się w dniu następnym na kontrolę.
8. Przez okres 6 tygodni po operacji prosimy nie planować podróży, pobytów w sanatoriach, ważnych zadań w pracy, innych zabiegów i jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych (w tym rehabilitacyjnych), oraz ważnych uroczystości – w tym okresie obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu.

Klinika Medyczna IBIS Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.

KLINIKA MEDYCZNA IBIS - FILIA OTWOCK
ul. Borowa 14/18, 05-400 Otwock