SOCZEWKI FAKIJNE - przed i po

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI
- Po pozytywnej kwalifikacji okulistycznej i anestezjologicznej ustalamy termin zabiegu.
- Przed operacją pacjent nie odstawia leków ogólnych przyjmowanych przewlekle .
- Zalecone przez lekarza okulistę krople należy zapuszczać do obu oczu przez dwa dni przed operacją oraz w dniu zabiegu rano. Recepta na krople przedoperacyjne jest przepisywana na wizycie kwalifikacyjnej i jest ważna 7 dni od daty jej wystawienia.
- Jeżeli w ciągu 2 tygodni poprzedzających zabieg wystąpi opryszczka, katar lub inne infekcje operacja nie odbędzie się . Prosimy o kontakt z naszą placówką w celu ustalenia nowego terminu operacji.

W DNIU OPERACJI
- Kąpiel całego ciała.
- Pacjent pozostaje na czczo przez minimum 6 godzin przed operacją ( nie należy jeść śniadania, przyjmowane leki można popić minimalną ilością wody ). Pacjenci , którzy mają termin zgłoszenia się do kliniki po godz. 12:00 mogą do godz. 8:00 zjeść lekkie śniadanie i potem pozostają na czczo.
- 24 godz. przed zabiegiem i 48 godz. po całkowity zakaz picia alkoholu.
- Prosimy o zgłoszenie się na operację bez makijażu , pomalowanych paznokci i biżuterii.
- Prosimy o przyniesienie wygodnego obuwia do przebrania , pacjent otrzymuje jednorazowe ubranie szpitalne , które zakłada na bieliznę.
- Przez okres 6 tygodni po operacji prosimy nie planować podróży , ważnych zadań w pracy, innych zabiegów i jakichkolwiek ćwiczeń fizycznych (w tym rehabilitacyjnych).

ZALECENIA POOPERACYJNE
W okresie pooperacyjnym pacjent zgłasza się na zalecane wizyty kontrolne. Stosuje przepisane przez lekarza krople oczne. Jazda samochodem , praca przy monitorze u większości pacjentów jest już możliwa po kilku dniach od zabiegu .Jednak ze względu na bezpieczeństwo i komfort , przez około 1- 2 tygodnie zalecany jest odpoczynek . Przez okres około 6 tygodni prosimy nie planować dalekich podróży , ważnych zadań w pracy , innych zabiegów , ćwiczeń fizycznych w tym rehabilitacyjnych. Sporty ekstremalne , pływanie na basenie można uprawiać po około 2 miesiącach.

Klinika Medyczna IBIS Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k.

KLINIKA MEDYCZNA IBIS - FILIA OTWOCK
ul. Borowa 14/18, 05-400 Otwock